Prof. Dr. Cevat Yakut’a veda… ‘Koşuyolu onun vazgeçilmeziydi’

Türkiye’de ilk kalp nakli yapan cerrahlardan biri olan 82 yaşındaki Prof. Dr. Cevat Yakut, geçen salı günü kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

Kalp damar cerrahisinin duayenlerinden kabul edilen Yakut için bugün Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde anma töreni düzenlendi.

Prof. Dr. Cevat Yakut’un Türk bayrağına sarılı tabutu hastanenin konferans salonuna getirildi.

Anma törenine İl Sağlık Müdürü Kemal Memişoğlu, Türk Kalp ve Damar Cerrahisi Derneği Başkanı Prof. Dr. Levent Yılık, Yakut’un eşi Çiğdem Yakut, oğlu Artuk Yakut, çalışma arkadaşları ve öğrencileri katıldı.

“ÖNCELİĞİ HER ZAMAN KOŞUYOLU’YDU”

Prof. Dr. Cevat Yakut’un oğlu Artuk Yakut “Babamın hayatında önceliği her zaman Koşuyolu’ydu. Koşuyolu onun vazgeçilmeziydi. Atatürkçü ve milliyetçi yönü ağır bastığı için devletine koşulsuz hizmet etmeyi görev olarak kabul etti. Kuruluşundan emekliliğine kadar geçen yıllarda Koşuyolu ismini bir dünya markası yapabilmek için gece gündüz fedakarlıkla özveriyle çalıştı” dedi.

Törende, Prof. Dr. Cevat Yakut’un hayatını anlattığı video gösterildi.

Yapılan konuşmaların ardından helallik alınarak dua okundu. Yakut’un cenazesi meslektaşlarının omuzlarında cenaze aracına taşındı.

Yakut’un cenazesi Levent’te bulunan Barbaros Hayrettin Paşa Camii’ne götürüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x