Kırgın zengin büyükbaba, ölümünün ardından torunlarından öyle bir intikam aldı ki, tüm aile birbirine girdi:

Frederick Ward Sr. 2020’de öldü ve servetinin neredeyse tamamını çocukları Terry Ward ve Susan Wiltshire arasında paylaştırdı. Ancak merhum oğlu Fred Jr.’ın beş yetişkin çocuğunun her birine yalnızca 50 sterlin verildi ve bu da aile arasında anlaşmazlığa neden oldu.

Eski bir asker olan Frederick, öldüğü sırada 91 yaşındaydı. Avukatlarına, oğlu Fred’in üç kez akciğer hastalığı geçirdiği sırada çocuklarının onu hastanede ziyaret etmemelerinden dolayı üzgün olduğunu söyledi. Daha sonra oğlu Terry ve tam zamanlı bakıcısı olan kızı Susan ile yakındı.

Terry Ward’ın çocukları öfkeden çıldırmıştı

Adam daha önce 450.000 £’luk çatı katı da dahil olmak üzere mal varlığının üç çocuğu arasında paylaştırıldığı bir vasiyetname hazırlamıştı. Ancak Fred Jr. 2015 yılında babasından önce öldü ve aile dağıldı.

Terri, babasının ölümünden sonra vasiyetini okuduğunda, beş torununa hiçbir şey kalmadığı için hararetli bir tartışmaya neden oldu. Amcaları Terry, yaklaşık 500.000 £ olduğu tahmin edilen bir servetten, onlara her birinde 50 £ nakit bulunan zarflar verdi.

Carol Gowing sadece £50 kalan beş kişiden biriydi

Bundan sonra Carol, Angela, Amanda, Christine ve Janet dava açtı. Dedelerinin parasından rahmetli babalarına düşen payın üçte birini almaları gerektiğini iddia ettiler. Ancak yargıç aynı fikirde değildi.
Kadınlar, amcaları Terry ve Susan teyzelerinin büyükbabalarını vasiyetini değiştirmeye ve beş kız kardeşe ait olan mülkten kendilerine pay vermeye zorlayarak haksız bir şekilde etkilediklerini iddia etti. Ancak davaları, perişan haldeki büyükbabanın, son yıllarında torunlarıyla “çok sınırlı temasları” olduğu için torunlarını dışlamasının “oldukça makul” olduğunu söyleyen Yüksek Mahkeme yargıcı James Brightwell tarafından reddedildi.

Terry’nin babasını “zorladığına” veya Susan’ın onu iradesine meydan okuyacak şekilde “kontrol ettiğine” dair “kanıtların onu ikna etmeye bile yaklaşmadığını” belirtti.

Hakim ayrıca, Ward’ın 2018 vasiyetnamesini yapma “kapasitesinden” yoksun olduğu veya vasiyetin sonuçlarıyla ilgili “bilgi ve onay eksikliği” nedeniyle vasiyetin geçersiz olduğu yönündeki iddiaları da reddetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x